آیا اشیاء سقوط کرده مرتبط با سامانه موشک بارشی بوده ؟!!

در ساعت ۹ صبح این اتفاق در گرگان رقم خورد، بنا به اظهارات مسئولان در هشت نقطه گزارشاتی از برخورد شی به سطح زمین گزارش شده است که دونقطه از آن خارج از شهر گرگان بود. یک کارشناس امور نظامی در ارتباط با سایت موج امروز گفت :قطعا تصاویری که منتشر شده نشان از پهباد […]

در ساعت ۹ صبح این اتفاق در گرگان رقم خورد، بنا به اظهارات مسئولان در هشت نقطه گزارشاتی از برخورد شی به سطح زمین گزارش شده است که دونقطه از آن خارج از شهر گرگان بود.

یک کارشناس امور نظامی در ارتباط با سایت موج امروز گفت :قطعا تصاویری که منتشر شده نشان از پهباد و همینطور موشک نیست .

این فرمانده مهندسی جنگ در ادامه گفتند : حادثه امروز که در گرگان و اطرافش رخ داده نه آفند نه پدافند نه موشک بوده  و اشیاء سقوط کرده هیچ ارتباطی با سامانه موشکی مجهز به کلاهک بارشی نداشته است. 

صدای مهیب در گرگان و سقوط چند شی  در شهر گرگان و اطرف آن گفته می‌شود سقوط سامانه‌های آفندی بوده که به اشتباه به سمت گرگان پرتاب شده است!!!

برخی می‌گفتند پهپاد و خرابکاری است و بعضی آن را حمله راکت به شهر می‌دانستند، عده‌ای نیز اعتقاد داشتند که این انفجار براثر بمب صوتی بود و حتی پای این موضوعات به رسانه‌های رسمی نیز باز شد بدون آنکه منبعی اخبار را تأیید کنند.

رضا طلایی‌نیک سخنگوی وزارت دفاع در برنامه زنده تلویزیونی در خصوص حادثه گرگان گفت: در فرآیند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه نیز دارد یکی از سامانه‌ها که در فرایند آزمون و تحقیقات بوده دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود و قطعاتی از این سامانه متلاشی شده در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده و فرود آمده است.

 

تصاویر دقیق از شی سقوط کرده در شهر گرگان 

 

تصویری از شی سقوط کرده در جنگل نومل گرگان

 

تصاویری از اصابت پی در پی شی های نامشخص در اطراف گرگان

 

بقایای پهپاد منفجرشده که از سقف وارد ساختمانی در گرگان شده است