بازداشت یک فرد مسلح در مقابل خانه علی‌نژاد

یک مرد مسلح به کلاشنیکفAK-47 روز پنج‌شنبه در خارج از خانه مسیح علی‌نژاد، روزنامه نگار مخالف جمهوری اسلامی در بروکلین دستگیر شد.

به گزارش نیویورک پست، براساس یک شکایت فدرال پس از دو روز کمین، خالد مهدی‌اف، ۲۳ ساله، با یک قبضه اسلحه جنگی، یک خشاب پر و بیش از هزار دلار پول نقد دستگیر شد. در این شکایت هیچ اشاره صریحی به علی‌نژاد نشده، اما گفته شده که متهم بر روی یک «محل اقامت» بی‌نام در بروکلین تمرکز کرده بوده است. مجریان قانون، مهدی‌اف را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مشاهده کردند که برای چند ساعت در یک خودرو SUV خاکستری رنگ سوبارو فورستر با پلاک ایلینوی نشسته بود. به گفته پلیس، او در ماشین خود غذا سفارش داده، به پنجره‌ها نگاه کرده و کوشیده بود در خانه‌ای را باز کند که خودرو آن را در مقابل آن پارک کرده بود.

افسران پلیس نیویورک روز پنجشنبه مهدی‌اف را پس از عبور از تابلو ایست متوقف کردند. پلیس پس از آنکه متوجه شد که مهدی اف بدون گواهینامه رانندگی می کند، او را بازداشت کردد. پلیس سپس با جستجوی ماشین، یک اسلحه AK-47 بارگیری شده با چند خشاب، گلوله‌های اضافی و یک چمدان پر از پول نقد و دو پلاک متفاوت خودرو را پیدا کرد. مهدی‌اف به پلیس گفت که در یونکرز اقامت داشته، اما اجاره بها در آنجا بسیار بالا بود و او به دنبال مکانی جدید برای زندگی در محله بروکلین بود. او گفت که سعی کرده است در ورودی خانه را باز کند تا بتواند در داخلی را بکوبد و بپرسد که آیا می تواند اتاقی اجاره کند.

مهدی‌اف ابتدا به پلیس گفت که ماشین را قرض گرفته، چیزی در مورد اسلحه نمی‌داند و چمدان هم مال او نیست. به گزارش پلیس، خالد مهدی‌اف بعدا اعتراف کرد که اسلحه متعلق به او بوده و «چون دنبال کسی می‌گشته» در بروکلین بوده است. پیشتر نیز ادعا شده بود که جمهوری اسلامی ربودن مسیح علی‌نژاد را داشته است. در جریان این تلاش برای آدم‌ربایی، پلس فدرال، چهار عامل ایرانی را دستگیر کرد. آنها برای چند روز از مسیح علی‌نژاد و همسرش در خانه و اطراف خانه‌شان در بروکلین عکس و فیلم گرفته بودند.