حمله با سلاح سرد به ۳ روحانی در حرم امام رضا + فیلم دستگیری ضارب توسط مردم

یک نفر با چاقو به ۳ روحانی در صحن حرم امام رضا (ع) حمله کرد. در نتیجه، یک روحانی زخمی و بیمارستان منتقل شد. روحانی دوم هم جان باخت. فرد مهاجم نیز دستگیر شد. هنوز هویت مهاجم و انگیزه و دلیل او برای این اقدام مشخص نیست.  ضارب، فردی ۲۱ساله، به‌نام عبداللطیف مرادی، ازبک‌تبار است […]

یک نفر با چاقو به ۳ روحانی در صحن حرم امام رضا (ع) حمله کرد. در نتیجه، یک روحانی زخمی و بیمارستان منتقل شد. روحانی دوم هم جان باخت. فرد مهاجم نیز دستگیر شد.
هنوز هویت مهاجم و انگیزه و دلیل او برای این اقدام مشخص نیست.
 ضارب، فردی ۲۱ساله، به‌نام عبداللطیف مرادی، ازبک‌تبار است که یک سال پیش به‌صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده و سپس در مشهد مقدس اقامت گزیده است.
جزییاتی از هویت ضارب سه روحانی در حرم امام رضا :

ضارب، فردی ۲۱ ساله، به نام عبداللطیف مرادی، ازبک تبار است که یکسال پیش به صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده و سپس در مشهد مقدس اقامت گزیده است.

او به همراه برادرش در یک باربری در مشهد کار می‌کردند و در منطقه مهرآباد مشهد سکونت داشته‌اند.

عبداللطیف مرادی برخلاف مسلمانان اهل سنت، دارای تفکرات تکفیری است که شیعیان را رافضی و مجوس می‌داند و معتقد است باید خون آنان ریخته شود.

وی ساعت ۱۳ روز گذشته (سه شنبه ۱۶ فروردین) با همراه داشتن یک چاقوی نسبتاً بزرگ وارد حرم رضوی(ع) می شود و در صحن پیامبر اعظم(ص) منتظر می‌ماند تا به افرادی که در لباس روحانیت هستند حمله کند. بدین ترتیب او ساعت ۱۴ و ۱۶ دقیقه به سمت سه روحانی حمله کرده و با ضربات چاقو آنها را مورد ضربه قرار می‌دهد. خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرد که او فقط به یکی از این روحانیون ۲۰ ضربه چاقو زده است که احتمالاً  همان طلبه ای است که به شهادت نائل شد.

 

شنیده شده که او در برخی شبکه‌های اجتماعی با عناوین متعددی مانند عبداللطیف السلفی، حسن مرادی و ابوالعاقب الموحّد نیز فعالیت داشته و به دنبال نشر تفکرات تکفیری و مقابله با شیعیان بوده است.
۶ متهم به همکاری با او، از جمله دو برادر عبداللطیف مرادی نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

دستگیری ضارب توسط مردم

هویت سه طلبه مضروب:

این ۳ طلبه از طلاب جهادی هستند که سالهاست برای محرومیت زدایی حاشیه شهر مشهد مشغول خدمت به مردم می باشند.

حجج اسلام محمد اصلانی، محسن پاکدامن و محمدصادق دارایی از روحانیون جهادی فعال در حاشیه شهر مشهد

در این حادثه حجت الاسلام محمد اصلانی به دلیل شدت جراحت، آسمانی شد.

لحظه دستگیری ضارب دو شهروند در حرم مطهر رضوی (فیلم)