حمله «تسنیم» به ملاقات جدید علی کریمی

دیدار اخیر رئیس‌جمهور آلمان با علی کریمی، نه نشان‌دهنده اهمیت علی کریمی بلکه بالعکس نشان‌دهنده ناآگاهی و جهل عجیب رئیس‌جمهور آلمان از معادلات و مناسبات ایران است.

تسنیم نوشت: دیدار اخیر رئیس‌جمهور آلمان با علی کریمی، نه نشان‌دهنده اهمیت علی کریمی بلکه بالعکس نشان‌دهنده ناآگاهی و جهل عجیب رئیس‌جمهور آلمان از معادلات و مناسبات ایران است.

«احمق‌های درجه یک»! این تعبیری بود که رهبر انقلاب درباره برخی مقامات کشور‌هایی که با ایران دشمنی می‌کنند به‌کار بردند. بخشی از این حماقت به عدم شناخت آن‌ها از ملت ایران و جمهوری اسلامی بعد از ۴۳ سال برمی‌گردد که در اتفاقات اخیر این حماقت را در برخی از آن‌ها دیدیم.

دیدار اخیر رئیس‌جمهور آلمان با علی کریمی را می‌توان تأیید تازه‌ای بر این جمله رهبری دانست! این دیدار نه نشان‌دهنده اهمیت علی کریمی بلکه بالعکس نشان‌دهنده ناآگاهی و جهل عجیب رئیس‌جمهور آلمان از معادلات و مناسبات ایران است.

فرانک والتر اشتاین‌مایر که جایگاه تشریفاتی در نظام سیاسی آلمان دارد، بعد از کاهش شدید اغتشاشات و درحالی‌که جوزف بورل در دیدار با امیرعبداللهیان از سرگیری مذاکرات هسته‌ای را خبر داده است، به سراغ علی کریمی رفته که نه سابقه کار سیاسی دارد و نه حتی در حد اپوزیسیون است! بلکه از فعالیت‌های این چندماه هم کاملاً برمی‌آید که بیشتر یک بازی‌خورده است تا انسانی عقلانی!

دیدار مکرون با مصی‌علی‌نژاد و دیدار تازه اشتاین‌مایر با علی کریمی یا زد و بند‌های آل سعود با منافقین، نشان می‌دهد کشور‌های غربی در چه درجه از حماقت هستند که با وزن دادن به این افراد هم به ملت ایران عدم خیرخواهی خود را ثابت می‌کنند و هم اینکه برخی فرصت‌طلبان خارج‌نشین به‌راحتی می‌توانند آن‌ها را سرکیسه کنند و به بهانه مبارزه با جمهوری اسلامی خودشان را تأمین مالی کنند.