دستور جدید به مجریان تلویزیون

پیرو ممنوع‌المصاحبه شدن ارکان فدراسیون فوتبال با دستورالعمل دبیر کل این مجموعه، اعلام شد هیچ رسانه‌ای در صداوسیما حق انتقاد از رئیس فدراسیون فوتبال را ندارد.

خبرورزشی نوشت: در طول هفته‌های اخیر پس از پایان مسابقات جام جهانی برای تیم ملی کشورمان، رسانه‌های جمعی وابسته به صداوسیما اعم از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی در بررسی عملکرد تیم ملی در این دوره از جام جهانی برنامه‌های مختلفی را تهیه و پخش کردند.

در اکثر این برنامه‌ها نوکِ تیز پیکان انتقادات به سمت مهدی تاج و انتخاب کارلوس کی‌روش توسط او گرفته شده و نتایج تیم ملی که منجر به عدم صعود به دور بالاتر شد را به عواملی همچون اشتباهات فدراسیون در انتخاب دوباره کارلوس کی‌روش مربوط می‌دانستند. جدا از مجریان برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، برخی از کارشناسان فوتبالی که به عنوان مهمان در این برنامه‌ها حاضر می‌شدند نیز انتقاداتی را نسبت به مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال و در نهایت کارلوس کی‌روش متوجه می‌کردند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که پس از حضور مهدی تاج در برنامه تلویزیونی هفته گذشته و اتفاقاتی که در خلال و پس از آن برنامه برای رئیس فدراسیون رخ داده، مقرر شده طبق دستورالعمل داخلی و جدیدی که به برنامه‌سازان ورزشی در مجموعه عریض و طویل صداوسیما ابلاغ شده، فعلا تا اطلاع ثانوی هیچ برنامه ورزشی یا غیرورزشی به شکل مستقیم از این سه موضوع انتقاد نکند تا رئیس فدراسیون و مجموعه تحت امرش همچنین کی‌روش در گنبد آهنین قرار بگیرند. اول مهدی تاج، دوم فدراسیون فوتبال و سوم کارلوس کی‌روش. گرچه در شب‌های اخیر و در یکی دو برنامه ورزشی که از شبکه‌های مختلف پخش شد شاهد برخی طعنه‌ها به اصطلاحات به کار برده شده توسط مهدی تاج در مصاحبه اخیر تلویزیونی‌اش با جواد خیابانی بودیم، اما کاملاً مشخص است که بنابر صلاحدید مسئولان ذیربط فعلاً مجریان و مهمانان برنامه‌های ورزشی نباید انتقاد صریح و مستقیمی از تاج، فدراسیون و کارلوس کی‌روش به عمل بیاورند.

در همین حدفاصل یادداشت مهربانانه توأم با دلجویی از تاج از سوی جواد خیابانی و بیانیه مهدی تاج که مجری برنامه تلویزیونی را همچون پسرش دانسته بود هم منتشر شدند تا کاملا مشخص شود که طرفین با بالا بردن پرچم سفید، صلح مصلحت‌آمیزی را آغاز کنند تا موضوعات مربوط به جام جهانی و کی‌روش بیش از این ادامه پیدا نکند!

ناگفته نماند تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی با کسب دو شکست و یک پیروزی از صعود به دور بالاتر بازماند و این در شرایطی بود که خیلی از کارشناسان معتقد بودند تیم ملی فوتبال ایران در این دوره توانایی صعود را داشته است. تغییر در راس کادر فنی تیم ملی در مرداد ماه با اصرار مهدی تاج که منجر به خروج دراگان اسکوچیچ از راس کادر فنی تیم ملی و حضور کارلوس کی‌روش شد یکی از موارد موردبحث از سوی بسیاری از کارشناسان و منتقدان فوتبالی طی هفته‌های اخیر بوده که ظاهراً فعلا تا مدتی خبری از این قبیل انتقادات نخواهد بود.