سکه از مرز ۱۸ میلیون عبور کرد

قیمت سکه امامی امروز ۲۰ آذر برای اولین بار از مرز ۱۸ میلیون گذشت. هر گرم طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۶۴۰ هزار معامله شد

قیمت سکه و طلا امروز ۲۰ آذر پتانسیل ثبت رکورد‌های جدید را دارند. ساعت چهار عصر امروز هر قطعه سکه امامی به شکل تک‌فروشی معادل ۱۸ میلیون تومان عرضه شد و قیمت طلا ۱۸ عیار به قله یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان صعود کرد. از یک طرف وقایع بازار ارز  و از طرفی دیگر افزایش تقاضا برای خرید سکه و طلا مهمترین عوامل رشد قیمت‌ها در بازار به‌حساب می‌آیند.

قیمت سکه امامی؛ ۱۸ میلیون

به گزارش فرارو، قیمت سکه امامی امروز یکشنبه ۲۰ آذر ساعت سه عصر به مرز ۱۸ میلیون تومان رسید. رقمی که به معنی افزایش ۱۸۵ هزار تومانی قیمت سکه امامی یا همان تمام‌بهار آزادی طرح جدید نسبت به عصر دیروز است و رکورد تازه‌ای در بازار طلا به‌حساب می‌آید. عصر دیروز سکه امامی با نرخ ۱۷ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان به کار خود خاتمه داده بود و درجریان خریدو‌فروش‌های امروز موفق شد به شکل لحظه‌ای تا محدوده ۱۸ میلیون و ۱۱۵ هزار تومان بالا برود، اما در لحظه نگارش این مطلب روی مرز ۱۸ میلیون معامله می‌شد.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم عصر امروز ۱۷ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان به ثبت رسید. به این ترتیب خرید سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم درقیاس با عصر شنبه دقیقا ۲۳۹ هزار تومان بیشتر تمام می‌شد. بد نیست بدانید بالاترین قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز به شکل لحظه‌ای ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تثبیت شده است.

خرید سکه نیم‌بهار آزادی و سکه ربع‌بهار آزادی درقیاس با عصر شنبه ۲۵۰ هزار تومان بیشتر تمام می‌شد. قیمت سکه نیم‌بهار آزادی از ۱۰ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در معاملات عصر دیروز به ۱۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان در ساعت سه عصر امروز رسید و سکه ربع بهار آزادی به جای هفت میلیون و ۵۲۰ هزار تومان، عصر امروز هفت میلیون و ۷۷۰ هزار تومان فروخته شد. این وسط سکه گرمی از قافله افزایش قیمت‌ها عقب نماند و ارزش آن با ارتقای ۵۰ هزار تومانی از سه میلیون و ۸۱۰ هزار تومان به سه میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلای ۱۸ عیار؛ یک میلیون و ۶۴۰

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۲۰ آذر ۱۴۰۱ رکورد خود را ارتقا داد و تا ساعت سه عصر روی پله یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان ایستاد. عصر دیروز طلا ۱۸ عیار با نرخ یک میلیون و ۶۲۵ هزار تومان به کار خود خاتمه داد که قله تازه‌ای به‌شمار می‌رفت، اما درجریان خرید و فروش‌های امروز شاهد پیشروی ارزش این فلز گرانبها بودیم. البته نمودار قیمت طلا نشان می‌دهد بیشترین ارزش لحظه‌ای آن امروز یک میلیون و ۶۴۵ هزار تومان بوده که این رقم زمان نگارش این خبر پنج هزار تومان پایین آمده است. اگر از وقایه ۲۴ ساعت اخیر بازار طلا فاصله بگیریم، متوجه رشد ۳۲ و ۲۵ درصدی ارزش آن نسبت به ابتدای سال و ۲۰ آذر پارسال می‌شویم. در اولین روز معاملاتی امسال قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۳۵ هزار تومان و ۲۰ آذر پارسال یک میلیون و ۲۹۷ هزار تومان بود.

وقایع ۲۴ ساعت اخیر بازار سکه و طلا در یک نگاه

انواع سکه و طلا قیمت پایانی ۱۹ آذر قیمت عصر ۲۰ آذر میزان افزایش
سکه امامی ۱۷ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان ۱۸ میلیون تومان ۱۸۵ هزار تومان افزایش
سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۱۷ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان ۱۷ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان ۲۳۹ هزار تومان افزایش
سکه نیم‌بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان ۱۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان ۲۵۰ هزار تومان افزایش
سکه ربع‌بهار آزادی هفت میلیون و ۵۲۰ هزار تومان هفت میلیون و ۷۷۰ هزار تومان ۲۵۰ هزار تومان افزایش
سکه گرمی سه میلیون و ۸۱۰ هزار تومان سه میلیون و ۸۶۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان افزایش
هر گرم طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۶۲۵ هزار تومان یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان ۱۵ هزار تومان افزایش