شهربازی گرگان – رویا یا واقعیت؟

شهرداری گرگان با اشاره به ضرورت مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای تکمیل شهربازی مدرن این شهر گفت: بهره‌برداری این پروژه در بضاعت شهرداری گرگان نیست

سید محمدرضا سید النگی شهردار گرگان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهربازی مدرن شهر گرگان در سال ۱۳۹۸ آغاز شده است در حالی که اعضای دوره پنجم شورای اسلامی این شهر منابع مالی مطمئن و مکفی برای این پروژه لحاظ نکردند.
وی گفت: سقف بودجه‌ای که از سوی شورای شهر گرگان در سال جاری مصوب شده است کفاف اتمام و بهره‌برداری این پروژه را نمی‌دهد.

سید النگی افزود: باید واقع بینانه به روند تکمیل پروژه‌ها نگاه کنیم مطمئناً ابر پروژه مانند شهربازی مدرن گرگان در حد بضاعت فقط شهرداری گرگان نیست بلکه باید سرمایه‌گذار بخش خصوصی به این موضوع ورود کند.

شهردار گرگان گفت: ابتر ماندن و ناتمامی پروژه‌های شهری گرگان ریشه در تصمیمات گذشتگان دارد باید میراث بد گذشتگان را به احسن تبدیل کنیم.

سید النگی ادامه داد: بر اساس مصوبات و تکالیف شورای شهر گرگان امسال شهرداری باید ۱۰۰ میلیارد تومان در شهربازی هزینه کند؛ اما این مبلغ اعتبار، فقط چند درصد به پیشرفت فیزیکی پروژه کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای آنکه گرگان به شهری آباد با درآمد پایدار تبدیل شود باید شورا و شهرداری در کنار هم به دنبال خدمت به شهروندان باشند.

گفتنی است، عملیات اجرایی ساخت شهربازی مدرن گرگان در بهمن سال ۹۸ در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵ هکتار در منطقه هزار پیچ آغاز شد. زیرساخت‌های شهربازی گرگان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود این مجموعه گردشگری ۱۵ هکتاری با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان ظرف چهار سال به اتمام برسد.

این دهکده گردشگری شامل هتل ۱۲ طبقه شامل چهار طبقه پارکینگ، سه طبقه تجاری، پنج طبقه هتل و رستوران گردان، تم پارک، شهربازی سرپوشیده به مساحت ۶ هزار مترمربع، اقامت گاه جنگلی، دریاچه قایق سواری و ۴۰ دستگاه بازی مختلف از جمله بزرگترین چرخ‌ و فلک کشور به طول ۱۲۱ متر خواهد بود.

مجموعه شهر بازی مسقف به مساحت ۶ هزار مترمربع، شهر بازی روباز به مساحت ۶۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع، سایت سورتمه سواری، رستوران بازارچه صنایع دستی و مراکز فرهنگی و مسجد از بخش های مختلف این مجموعه تفریحی عنوان شده است.