عاقبت اخلال در نظم جامعه + تصاویر

انتقاد شدید دادستان گرگان از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی دادستان گرگان گفت: جهاد کشاورزی از وظیفه اصلی خود غفلت کرده و ایرادات بسیار زیادی وجود دارد به همین جهت امروز قرار بود به عنوان مدعی العموم به سازمان جهاد کشاورزی گلستان و وزیر جهاد اخطار بدهیم که کوتاهی های این سازمان زیارت را به […]

انتقاد شدید دادستان گرگان از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی

دادستان گرگان گفت: جهاد کشاورزی از وظیفه اصلی خود غفلت کرده و ایرادات بسیار زیادی وجود دارد به همین جهت امروز قرار بود به عنوان مدعی العموم به سازمان جهاد کشاورزی گلستان و وزیر جهاد اخطار بدهیم که کوتاهی های این سازمان زیارت را به این جا رسانده و مقابله را برای دستگاه قضایی بسیاری سخت کرده است.

 

 حیدر آسیابی در نشست خبری صبح امروز با اصاحب رسانه گلستان اظهار کرد: همه حوزه های قضایی استان یک نوبت بازدید داشته ام که نقاط ضعف و قوت حوزه های دادگستری بررسی و جلسه ای نیز در شهرک یا ناحیه صنعتی گذاشته شد.

رییس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه برای چند کارخانه که مشکل دریافت سند ۱۸ساله داشتند، سند دریافت شد، خاطرنشان کرد: ۸کارخانه نیز با ظرفیت اجرایی بالغ بر ۵۰۰ نفر به کار خود بازگشتند.

وی با اشاره به سفر رییس قوه قضاییه به گلستان نیز افزود: نزدیک ۱۵۰۰ درخواست قضایی صورت گرفت که برابر برآورد کمترین میزان درخواست در سطح کشور از رییس قوه قضاییه در سفرهای استانی بوده است.

رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به رفع مشکل آنژیوگرافی شرق و غرب استان اذعان کرد: دستگاه گنبد پس از پیگیری های قضایی ۳۴مورد در بیمارستان پیامبر اعظم گنبد انجام شده و دستگاه آنژیو گرافی کردکوی در بیمارستان مستقر است و تا دو هفته آینده سعی داریم تا کار خود را آغاز کند.

آسیابی با اشاره به ترک فعل های مدیران نسبت به احیای خلیج گرگان ابراز کرد: کارگروهی در حال رصد و گزارش گیری است و به این نتیجه رسیدیم که هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: ۲ پرونده کثیر الشاکی در گلستان داریم برای پرونده پتروشیمی اختیارات ویژه اخذ شد و بازدیدی از محل پتروشیمی داشتیم تیم کارشناسی حضور پیدا کرد و پرونده قضایی را ملاحظه کردند و منتظر پاسخ رسمی شرکت پتروشیمی هستیم اما ما پیشنهاد دادیم سرمایه گذار جدید شناسایی شود تا کار شروع شود.

رییس کل دادگستری گلستان در خصوص پرونده موج های آبی گنبد، تصریح کرد: نهایت توافق بر این شد این پروژه توسط سرمایه گذار سابق با اخذ تضمین ها آغاز شود و به سرمایه گذار فرصت یکساله برای تکمیل پروژه دادیم.

آسیابی متذکر شد: مدت روز رسیدگی در بازپرسی ۵۵روز ، دادگاه های کیفری دو ۶۷ روز، دادگاه خانواده ۴۰روز و دادگاه انقلاب ۱۰۴روز در استان گلستان است که در همه آن ها وضعیت ما نسبت به میانگین کشوری بهتر است.

رییس کل دادگستری گلستان عنوان کرد: در ۱۰ ماهه گذشته ۱۰۵هزار و ۹۱۵فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف و بیش از ۱۰۶هزار پرونده خاتمه یافت که در کشور جزو ۵رتبه اول کشور هستیم.

وی افزود: در مجموع عملکرد دادگستری گلستان جزو ۶ استان موفق بوده و ۱۰۳۵ پرونده منتهی به صلح و سازش که منجر به آزادی ۳۱۲نفر در شوراهای حل اختلاف ویژه زندان شد.

آسیابی یادآورشد: استفاده از پابند الکترونیکی ۲۲۱مورد حکم صادر شده و افراد خارج از زندان تحمل حبس کرده اند و در کنار این موارد نیز ۵هزار و ۱۲۳فقره حکم جایگزین حبس داشته ایم.

رییس کل دادگستری با اشاره به ۲۶۶پرونده تشکیل شده در شورای حفاظت از اراضی ملی ابراز کرد: در خلع ید از اراضی ملی ۳۴۱هکتار جنگل، ۱۰۶۵هکتار مرتع، ۶هکتار ساحلی و ۴۵۰هکتار سند برای اراضی ملی صادر شده است.

وی با اشاره به صدور ۱۰۰ درصدی اسناد خودنگاری شده در گرگان ادامه داد: با سند ۱۵۰هکتاری یال قلعه حسن بیش از ۹۹درصد اراضی ملی در گرگان سند دار شدند و تا عید اراضی منابع طبیعی و ملی سند دار می شوند تا اولین استان باشیم که جشن صدور سند اراضی را برگزار می کند.

آسیابی با انتقاد از عدم نظارت نهادهای مربوطه نسبت به حفظ اراضی محیط زیست نیز اظهار کرد: فعالین محیط زیست در زمان ساخت و سازها کجا بودند؟ چرا در زمان ساخت اعتراضی نداشتند.

انتقاد شدید دادستان گرگان از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی

در ادامه این نشست خبری دادستان مرکز گلستان نیز اظهار کرد: یکی از انتقادات جدی ما به سازمان امور اراضی گلستان به اتهام سهل انگاری و ترک فعل است.

اسپانلو خاطرنشان کرد: در بالا دست زیارت ۵هزار ساخت و ساز غیر مجاز داریم که خارج از بافت روستا صورت گرفته که نشان از کوتاهی نهاد متولی سازمان جهاد کشاورزی است که گویا سازمان امور اراضی را خلع ید کرده است و باعث شده که تعرض شدیدی به زمین ها شود.

وی افزود: جهاد کشاورزی از وظیفه اصلی خود غفلت کرده و ایرادات بسیار زیادی وجود دارد به همین جهت امروز قرار بود به عنوان مدعی العموم به سازمان جهاد کشاورزی گلستان و وزیر جهاد اخطار بدهیم که کوتاهی های این سازمان زیارت را به این جا رسانده و مقابله را برای دستگاه قضایی بسیاری سخت کرده است.

دادستان گرگان تصریح کرد: از میان ساخت ۵ هزار ساخت و ساز غیر مجاز کمتر از هزار مورد اعلام شده و مواردی هم که اعلام شده مشمول مرور زمان شده به همین جهت مقاومت ها بسیار شدید است و رسانه ها باید حمایت کنند.

اسپانلو در انتقاد از میزان عمل به وظایف نظارتی منابع طبیعی گلستان نیز یادآورشد: تعرض به منابع ملی نیز بسیار شدید است و این اداره منفعل عمل می کند و برخی از مدیران برای عمل به وظایف قانونی خود بهانه گیری می کنند.

وی گفت: ادارات در این حوزه به وظایف خود عمل نمی کنند اما عزم ما برای برخورد جدی است، در زیارت با مقاومت شدید مردمی رو به رو هستیم به همین جهت کشیک شبانه روز و ممنوعیت وسایل تردد حمل مصالح را از ابتدای شب تا هفت صبح مقرر کردیم و برای روز نیز ماشین ها باید مجوز داشته باشند.