فروش نقدی بدون قرعه‌کشی هایما/جدول

گروه اقتصادی: ایران خودرو، فروش نقدی، فوری و بدون قرعه‌کشی انواع مدل‌های خودروی هایما را آغاز کرده است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار این محصولات چقدر است؟با وجود میلیاردها تومان بدهی و زیان انباشته و کیفیت پایین محصولات، ایران خودرو و سایپا همچنان به طرح‌های فروش خود ادامه می‌دهند. حالا هم ایران خودرو، طرح فروش […]

گروه اقتصادی: ایران خودرو، فروش نقدی، فوری و بدون قرعه‌کشی انواع مدل‌های خودروی هایما را آغاز کرده است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار این محصولات چقدر است؟با وجود میلیاردها تومان بدهی و زیان انباشته و کیفیت پایین محصولات، ایران خودرو و سایپا همچنان به طرح‌های فروش خود ادامه می‌دهند. حالا هم ایران خودرو، طرح فروش نقدی و فوری محصولات هایما را بدون قرعه‌کشی آغاز کرده است.

ایران خودرو، انواع مدل‌های خودرو هایما را به متقاضیان عادی و مشمولان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه می‌کند.در بخشنامه فروش به متقاضیان عادی آماده که موعد تحویل محصولات ۳۰ روزه و قیمت آنها قطعی است. زمان ثبت‌نام از ساعت ۱۱ امروز، ۱۲ شهریور آغاز می‌شود و تا تکمیل ظرفیت، حداکثر تا  ۱۴ شهریور، ادامه می‌یابد.

مشمولان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت
ایران خودرو، این طرح را در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ دانسته‌. مادرانی که فرزند دوم آنها از این تاریخ به بعد متولد شده است مشمول این طرح‌ هستند.مادران که درطرح‌های قبلی موفق به واریز وجه نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه تخصیص نسبت به ثبت‌نام بدون قرعه‌کشی اقدام کنند.

متقاضیان باید موضوع زمان تولد فرزند دوم یا بیشتر خود را پس از تاریخ ۲۴ آبان را تأیید و پذیرش تبعات ناشی از عدم ثبت اطلاعات صحیح را تعهد کنند.پس از انجام واریز وجه و قبل از ایجاد قرارداد، اطلاعات مادران به سازمان ثبت احوال ارسال می‌شود. در صورت عدم احراز شرایط تولد فرزند دوم و ما بعد، ثبت‌نام متقاضی در هر مرحله غیر فعال شده و وجوه پرداختی ظرف مدت ۲۰ روز کاری به متقاضی بازپس داده می‌شود.

طرح فروش نقدی، فوری و بدون قرعه‌کشی هایما
هایما در بازار چند؟
حال سوال اینجاست که قیمت‌ها در این طرح چقدر با بازار تفاوت دارد؟با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار خودرو رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب برندگان طرح ایران خودرو می‌شود.

هایما S۷ اتوماتیک
یکی از خودروهایی که هنگام ثبت‌نام در فروش فوری هایما در فهرست قرار دارد، هایما S۷ پلاس توربوشارژ اتوماتیک است.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۸۴۳ میلیون تومان است و این خودرو در بازار، ۹۵۸ میلیون تومان قیمت دارد.


یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت‌نام فروش فوق‌العاده هایما عرضه می‌شود، هایما S۵ توربوشارژ اتوماتیک با گیربکس AT6 است.قیمت کارخانه‌ای این محصول ۷۹۴ میلیون تومان است و این خودرو در بازار، ۸۲۷ میلیون تومان قیمت دارد.

اختلاف قیمت کارخانه‌ و بازار
این ارقام اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار محصولات ایران خودرو را نشان می‌دهد.هایما S۷ در بازار حدود ۱۱۵ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه فروخته می‌شود.این تفاوت در مورد هایما S۵ حدود ۳۳ میلیون تومان است.