لغو مصاحبه با رئیسی به خاطر یک روسری!

گروه سیاسی: کریستین امانپور، مجری و برنامه‌ساز سرشناس شبکه سی‌ان‌ان، گفت: پس از رد درخواست ابراهیم رئیسی مبنی‌بر داشتن حجاب و پوشیدن روسری برای انجام مصاحبه در خاک آمریکا، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران حاضر به گفت‌وگو با او نشد.  امانپور  در یک رشته‌توئیت با اشاره به اعتراضات حاضر در ایران در پی مرگ مهسا امینی و […]

گروه سیاسی: کریستین امانپور، مجری و برنامه‌ساز سرشناس شبکه سی‌ان‌ان، گفت: پس از رد درخواست ابراهیم رئیسی مبنی‌بر داشتن حجاب و پوشیدن روسری برای انجام مصاحبه در خاک آمریکا، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران حاضر به گفت‌وگو با او نشد.

 امانپور  در یک رشته‌توئیت با اشاره به اعتراضات حاضر در ایران در پی مرگ مهسا امینی و سوزاندن حجاب توسط زنان ایرانی، به شرح دلایل لغو مصاحبه‌ای که قرار بود با ابراهیم رئیسی انجام دهد پرداخت.
او با اشاره به سفر ابراهیم رئیسی به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل نوشت که «پس از هفته‌ها برنامه‌ریزی و تلاش هشت ساعته برای استقرار تجهیزات ترجمه، نور و دوربین» و «در حالی که قرار بود نخستین مصاحبه رئیس‌جمهور رئیسی تا به امروز در خاک ایالات متحده آمریکا انجام شود»، ابراهیم رئیسی در این گفت‌وگو حاضر نشد.
مجری باسابقه شبکه سی‌ان‌ان با انتشار تصویری از صندلی خالی مقابل خود که قرار بود ابراهیم رئیسی به عنوان مصاحبه‌شونده روی آن بنشیند افزود که ۴۰ دقیقه پس از زمان تعیین شده برای مصاحبه یکی از دستیاران رئیسی ظاهر شد و «پیشنهاد داد به‌خاطر ماه‌های محرم و صفر روسری بپوشم. من مودبانه رد کردم».
بر اساس این رشته‌توئیت، دستیار رئیسی با ارجاع به «وضعیت جاری در ایران» که به‌طور ضمنی به اعتراضات روزهای اخیر اشاره داشته به خانم امان‌پور تاکید کرده بود که حجاب را باید از «روی احترام» به سر کند، در غیر این صورت مصاحبه انجام نخواهد شد.
کریستین امانپور تا کنون با سه رئیس‌جمهوری اسلامی شامل محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی مصاحبه کرده است.
او در تمام این مصاحبه‌ها که در خاک آمریکا انجام شده بود، بدون حجاب در برابر این افراد ظاهر شده بود.
در روزهای اخیر موضوع روسری پوشیدن مجری شبکه سی‌بی‌اس هنگام مصاحبه با ابراهیم رئیسی در خاک آمریکا، انتقادهای فراوانی را به دنبال داشت.