چه کسی سرمربی آلمان می‌شود؟/ ناگلزمن، فن‌خال و دیگران

ثانیه‌شماری برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی آلمان شروع شده است. به گزارش فوتبال ۳۶۰، «هدف این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم جانشین هانسی فلیک را انتخاب کنیم». این مهمترین بخش از صحبت‌های برند نوندورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، پس از قطع همکاری با هانسی فلیک است. هانسی پس از کسب نتیجه ضعیف […]

ثانیه‌شماری برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی آلمان شروع شده است.

به گزارش فوتبال ۳۶۰، «هدف این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم جانشین هانسی فلیک را انتخاب کنیم». این مهمترین بخش از صحبت‌های برند نوندورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، پس از قطع همکاری با هانسی فلیک است. هانسی پس از کسب نتیجه ضعیف ۴ بر یک مقابل تیم ملی ژاپن در دیداری تدارکاتی از کار برکنار شد. همین اتفاق باعث شده تا در فاصله ۹ ماه مانده به شروع رقابت‌های یورو ۲۰۲۴، فدراسیون فوتبال آلمان به تکاپو بیفتد تا هرچه سریع‌تر سرمربی جدید را معرفی کند.

ناگلزمن پیشتاز است، فولر و سامر هم هستند

رسانه‌های آلمانی در ۲۴ ساعت گذشته اسامی کاندیداهای احتمالی سرمربیگری تیم ملی آلمان را معرفی کرده‌اند. این اسامی در شرایطی منتشر شده که قرار است رودی فولر، هانس ولف و ساندرو واگنر، فرداشب روی نیمکت تیم ملی آلمان بنشینند و این تیم را مقابل فرانسه هدایت کنند. اتفاقا اولین اسم معرفی شده توسط بیلد به عنوان کاندیدای سرمربیگری، همین رودی فولر است. با این حال، این روزنامه به غیر از فولر، از  ماتیاس سامر که توافقاتی با فدراسیون فوتبال آلمان دارد، یاد کرده. البته بخت اصلی در این میان به یولیان ناگلزمن داده شده. او  ۶ ماه پس از برکناری از بایرن مونیخ بدون تیم مانده و منتظر فرصتی دوباره است.

باوجود اسامی مطرح شده، گزینه‌های جذاب دیگری هم معرفی شده‌اند. مهمترین آنها یورگن کلوپ، سرمربی فعلی باشگاه لیورپول انگلیس نام دارد. البته تصور جدایی این مربی آلمانی از لیگ برتر انگلیس بسیار دشوار به نظر می رسد. هرچند لوکاس پودولسکی، بازیکن سابق تیم ملی آلمان می‌گوید فقط کلوپ می‌تواند به کار ژرمن‌ها بیاید: «به نظرم یورگن تنها کسی است که می‌تواند برای این تیم کاری کند».

به غیر از چهره‌های آلمانی، اسامی مربیان خارجی هم به میان آمده. اولیویر گلاسنر اتریشی که پس از درخشش با اینتراخت فرانکفورت و کسب لیگ اروپا از این تیم جدا شده، یکی از گزینه‌های محتمل از سوی رسانه‌ها عنوان شده است. البته در این بخش هم جذاب‌ترین اسم لوئی فان‌خال هلندی محسوب می شود. او بعد از جام جهانی به همکاری‌اش با تیم ملی هلند پایان داده و  پست جدیدی ندارد. فان‌خال در گفت‌وگو با «بیلد» از همین حالا برای احراز پست سرمربیگری تیم ملی آلمان چراغ سبز نشان داده: «به طور معمول، دیگر سرمربی یک تیم باشگاهی نمی‌شوم اما یک تیم ملی مستعد هنوز این شانس را دارد تا من را برای بازگشت به نیمکت مربیگری قانع کند».

به غیر از این اسامی هنوز ۲ اسم دیگر هم در رسانه‌ها آمده است؛ اولی اشتفان کونتس است که قطع همکاری‌اش با تیم ملی ترکیه به گوش می‌رسد. اسم جذاب باقی‌مانده هم زین‌الدین زیدان فرانسوی نام دارد. رسانه‌های فرانسوی نوشته‌اند این اسم فعلا فقط روی کاغذ نوشته شده و چیزی فراتر از آن نرفته.